לוח מוסכים ועסקים | לוח קנייה מכירה | דף הבית
פרסם אצלנו | כניסה למנויי המחירונים | מידע לגולש  
צור קשר | רכישת מנוי למחירונים | מונחון ציוד  
מחרוני משה פסו

טרקטורים ומכונות חקלאיות
 
טרקטור חקלאי
טרקטור גלגלי בדרך כלל, המיועד לגרירה, רתימה או נשיאת ציוד חקלאי . קיימים טרקטורים עם הינע רגיל וטרקטורים עם הינע כפול, כמו כן ישנן מגוון של תיבות הילוכים ותוספות שניתן להזמין בעת רכישת טרקטור חדש.הטרקטור מוגבל למהירות של 40 קמ"ש וככלל הוא מתוכנן לעבודות כוח במהירות זחילה.
קיימים טרקטורים חקלאיים גדולים לגידולי שדה, טרקטורים בינוניים למטעים ועבודות משק וטרקטורים קטנים בעלי היגוי פרקי לחממות. טרקטורים גדולים סגורים בדרך כלל באמצעות קבינה ממוזגת בעוד שטרקטורים בינוניים וקטנים נמכרים פתוחים עם קשת הגנה למקרה של התהפכות.
 
זורעת
זורעת או מכונת זריעה היא מכונה חקלאית ייעודית לזריעה בשדה הנגררת ע"י טרקטור .למכונה מיכל זרעים והיא זורעת באופן אוטומטי במספר שורות במקביל. קיים מגוון רחב של מכונות זריעה בהתאם לסוג הגידול.
 
שותלת
השותלת או מכונת שתילה היא מכונה חקלאית ייעודית לשתילת ירקות בשדה הנגררת ע"י טרקטור .את המכונה מתפעלים מס' אנשים המזינים ידנית את השתילים ליחדות השתילה האוטומטית. השתילה מתבצעת  במספר שורות במקביל. קיים מגוון רחב של שותלות  בהתאם לסוג הגידול.
 
מכבש קש
מכבש קש או מכבש חציר הוא מכונה חקלאית ייעודית לאיסוף וכבישה של חציר הנגררת ע"י טרקטור. החציר הקצור נאסף ע"י המכונה, עובר כבישה ויוצא באמצעות מסוע כגוש בצורה של תיבה או גליל ומוטל מאחוריה בשדה.
 
מערבל מזון לרפת
מכונה לחלוקת מזון ברפתות המורכבת ממיכל קיבול יחידת ערבול ויחידת חלוקה. לתוך מיכל האגירה מעמיסים מזון לפרות, יחידת הערבול מערבלת את התערובת ויחידת החלוקה מפיצה את המזון לאזור ההאכלה. ישנן עגלות חלוקה נגררות וקיימות מכונות בעלות הנעה עצמית. כמו כן ישנן יחידות המותקנות על גבי משאית.
 
מקצרת ירק - מקצרה
מקצרת ירק היא מכונה חקלאית בעלת הנעה עצמית המיועדת לקצירת גידולי שדה ירוקים כגון חיטה ותירס המגודלים עבור מזון פרות.
 
מרסקת גזם
מכונה המיועדת לריסוק גזם לשם יצירת רסק עץ לאחר עבודות גיזום, דילול וכדומה. המכונה מחוברת בדרך כלל לטרקטור בחלקו האחורי בשלוש נקודות אך ישנן גם יחידות נייחות.
 
 מכסחת חקלאית
מכונה חקלאית המיועדת לכיסוח עשביה או יבולים בסוף עונת הגידול ונרתמת לטרקטור חקלאי בחלקו האחורי.
 
מרסס
מכונה חקלאית המיועדת לריסוס חומרי הדברה.ישנם מרססים מתנייעים גדולים בעלי הנעה עצמית ומרססים הנגררים או נרתמים לטרקטור.
 
מכונת גיזום
מכונה המתחברת לטרקטור ומיועדת לעבודת גיזום בפרדסים ומטעים.
 
במת הרמה
מכונה יעודית להרמת אנשים לעבודת קטיף בגובה.
 
קומביין
מכונה חקלאית בעלת הנעה עצמית או נגררת ע"י טרקטור המיועדת לאיסוף ומיון יבולים בשדה.
ישנם קומביינים לתבואות,תחמיץ, ירקות שורש, קטניות ועוד.
 
קטפת כותנה
מכונה חקלאית הקוצרת ומפרידה את סיבי הכותנה מהשיח. (הסיבים הם פלומת שערות העוטפת את הזרעים בפרי הכותנה)
 
טרקטורונים
 
טרקטורון
כלי רכב מנועי בעל ארבעה גלגלים וכידון המיועד למקסימום שני נוסעים אחד מאחורי השני.
הטרקטורון מיועד לנוע בשטח והוא נחשב לרכב בעל עבירות גבוהה. הטרקטורון מיועד לנסיעה בשעות הפנאי ולתחרויות ואיננו מוגדר כרכב עבודה.
 
טרקטורון משא חקלאי
כלי רכב מנועי בעל ארבעה עד שישה גלגלים והגה המיועד לשניים עד ארבעה נוסעים לפי סוג הכלי. צורת הישיבה היא נוסע לצד הנהג ועוד שני נוסעים מאחור בדגמים לארבעה נוסעים.
לטרקטורון החקלאי ארגז אחורי פתוח והוא מוגדר כרכב לעבודה חקלאית.
 
טרקטורון משא פנאי
כלי רכב מנועי בעל ארבעה גלגלים והגה המיועד לשני נוסעים. צורת הישיבה היא נוסע לצד הנהג .שם נוסף לכלי הוא "באגי" וככלל הוא מיועד לנסיעה אתגרית ועבירות גבוהה בשטח.
טרקטורון המשא פנאי מוגדר כרכב לשעות הפנאי ורכב תחרותי ואיננו מוגדר כרכב עבודה.
 
 
טרקטורון כיסוח
טרקטור זעיר ייעודי בעל הגה לכיסוח מדשאות גדולות. המפעיל יושב בחלקו האחורי של הכלי מאחורי המנוע . טרקטורון הכיסוח נושא בדרך כלל על גחונו מכסחת רוטורית ונושא מיכל איסוף לכסחת.
 
בלרינת כיסוח
סוג  של טרקטורון כיסוח בעל מערכת ישיבה והיגוי שונות. מפעיל הכלי יושב בקדמת הכלי ושולט
בכיוון ההתקדמות באמצעות סטיקים. יתרונה של הבלרינה הוא זריזות התמרון ורדיוס סיבוב אפס.
 
טרקטורון תפעולי
כלי רכב מנועי בעל ארבעה גלגלים והגה המיועד לשניים עד ארבעה נוסעים לפי סוג הכלי. צורת הישיבה היא נוסע לצד הנהג ועוד שני נוסעים מאחור בדגמים לארבעה נוסעים. קיימים רכבים תפעוליים חשמליים ורכבים בעלי מנוע בנזין. לרכב התפעולי אין מספר רישוי, הוא איננו מורשה לנוע על כבישים אלה רק באזור המוגדר כאזור השירות. הרכב משמש לתנועה בקיבוצים, ברכות שחיה, פארקים ,מגרשי גולף וכו'.
 
 
מלגזות
 
מלגזה חשמלית
מכונה אופנית בעלת מנוע חשמלי,תורן הרמה ומזלג,המיועדת להרמה והעמסת מטענים. מלגזה חשמלית מיועדת לעבודה במפעלים ומחסנים סגורים.
ישנו מגוון רחב של מלגזות בהתאם לאופי העבודה הנדרש.
 
מלגזת מנוע שריפה - מלגזת דיזל
מכונה אופנית המונעת בדיזל או בגז,בעלת תורן הרמה ומזלג,המיועדת להרמה והעמסת מטענים . מלגזת דיזל מיועדת לעבודה במפעלים ובמחסנים פתוחים .
 
 
 
ציוד מכני הנדסי
 
דחפור
טרקטור זחלי גדול המסווג כציוד מכני הנדסי, בעל כף שטוחה המיועדת לדחיפת קרקע ו/או חישופה. הדחפור משמש לעבודות עפר, עבודות חישוף, הקמת סוללות עפר וכדומה.
 
מתעל - טרנצ'ר
המתעל הינו כלי המיועד לחפירת תעלות צרות יחסית לטמינת צנרת באמצעות שרשרת מכנית הנעה על גבי מסילה  אליפטית מאורכת. ישנם מתעלים קטנים המתופעלים באופן ידני וישנם מתעלים גדולים המתפקדים כטרקטור ייעודי הנהוג ע"י נהג.
 
יעה אופני - מעמיס אופני - שופל
טרקטור אופני(גלגלי)המסווג כציוד מכני הנדסי, בעל היגוי פרקי וכף קדמית המיועד להעמסה או להערמה של עפר, אגריגטים וחומרים שונים. היעה אופני מכונה גם מעמיס אופני או שופל. קיימים סוגים רבים של מעמיסים החל ממעמיסים קטנים לעבודה ברפתות, מעמיסים בינוניים לעבודה באתרי בניה ומעמיסים ענקיים לעבודה במכרות וממחצבות.
 
 
יעה אופני זעיר - מעמיס זעיר
טרקטור אופני קטן בעל כף קדמית וכושר תמרון מעולה המסווג כציוד מכני הנדסי. היעה אופני זעיר מכונה גם מעמיס אופני זעיר ובובקט  ונועד לעבודות העמסה ואספקת חומרים במקומות  בעלי גישה מוגבלת הדורשים עבודה עדינה וזהירה כגון גינות פרטיות, שבילים ומדרכות, רפתות קטנות וכו'.
 
יעה זחלי - מעמיס זחלי - שופל
טרקטור זחלי בעל  כף קדמית המסווג כציוד מכני הנדסי, המיועד להעמסה או להערמה של עפר, אגריגטים וחומרים שונים. היעה הזחלי מכונה גם מעמיס זחלי והוא בעל עבירות מעולה. היעה הזחלי משמש בעיקר לעבודות עפר בשטחים בעלי עבירות קשה.
 
יעה זחלי זעיר
טרקטור זחלי זעיר בעל כף קדמית וכושר תמרון מעולה המסווג כציוד מכני הנדסי . היעה הזחלי הזעיר או המעמיס הזחלי הזעיר מאופיין באחיזת קרקע משופרת ,יכולת תמרון גבוהה ונועד לעבודות העמסה ואספקת חומרים במקומות בעלי גישה מוגבלת הדורשים עבודה עדינה וזהירה .זחליו עשויים בדרך כלל מגומי על מנת לא לפגוע בכבישים, ריצופים וכדומה.
 
מגרדת - סקרייפר
כינוי נפוץ למגרדת הוא סקרייפר והוא כלי צמ"ה המשמש  ליישור שטחים המיועדים לבניה או פיתוח. תוך כדי נסיעה משלב הסקרייפר עבודה של יישור, העמסה והובלת קרקע מאזור לאזור באמצעות אביזר העמסה מתכוונן ומיכל איסוף רכין גדול.
 
 
מגרסה
מגרסה ניידת רשומה ברשיון הרכב כמתקן גריסה זחלי נייד. קיימות גם מגרסות נייחות וככלל זהו כלי צמ"ה המיועד לגריסת סלעים במחצבות וגריסת פסולת בניין לשם מיחזור לאחר עבודות הריסה של מבנים. המגרסה מבצעת מיון גס למתכות ולתוצרי בטון.
 
מדחס - קומפרסור
מדחס המכונה גם קומפרסור הוא מכונה המספקת אויר בלחץ גבוהה למכשירים המתחברים לצינור לחץ אויר כגון מגבהים ופותחי גלגלים, מרססי צבע ,משאבות חול, מכונות להתזת בטון וכו. קיימים מדחסים נייחים ומדחסים ניידים הנגררים או נישאים ע"ג  טנדר או משאית.
 
מוביל עפר - דמפר
מוביל עפר המכונה גם דמפר הינו משאית כבדה המסווגת כציוד מכני הנדסי(צמ"ה), בעלת ארגז רכינה גדול המיועדת לשאת מטען כבד של עפר או סלעים ומיועדת לעבודה במכרות, מחצבות וסלילת כבישים. מובילי עפר אינם רשאים לנוע על גבי כבישים. קיימים מובילי עפר בעלי היגוי פרקי ובעלי היגוי רגיל.
 
מחפר אופני - באגר
המחפר האופני הוא כלי צמ"ה המוכר גם בכינוי באגר ומיועד לעבודות חפירה .למחפר האופני צריח צידוד וזרוע ארוכה מתקפלת עם כף הממוקמת בחלקו הקדמי.
מחפר אופני נועד לעבודה בשטחים בנויים, מישוריים בעלי עבירות קלה .יתרונו על פני מחפר זחלי בכך שהוא איננו משאיר סימני זחלים ויכול לנוע על כבישים קיימים בזמן העבודה.
 
מחפר זחלי - באגר
מחפר זחלי הוא כלי צמ"ה הנע על גבי זחלים, בעל צריח צידוד וזרוע  קדמית ארוכה מתקפלת המיועד לעבודות חפירה ,הריסה וחציבה. עבירותו ויציבותו על הקרקע גבוהים יחסית והוא יכול לעבוד בשטחים קשים.
 
מחפר זחלי זעיר
מחפר זחלי זעיר או מיני באגר הוא טרקטור זחלי זעיר המסווג כצמ"ה, בעל צריח וזרוע קדמית מתקפלת המיועד לעבודות חפירה עדינות באזורים בעלי נגישות מוגבלת. הכלי נע על גבי זחלים מגומי על מנת למנוע סמני זחל ופגיעה במשטחים קיימים.
 
מחפרון אופני
המחפרון הוא טרקטור אופני המסווג כצמ"ה ,משמש לעבודות חפירה והעמסה קלות. למחפרון כף העמסה המתחברת לשתי זרועות בחלקו הקידמי  וכף חפירה המתחברת לזרוע מתקפלת בחלקו האחורי. המחפרון משמש לעבודות שונות באתרי בנייה ובעבודות גינון ופיתוח ורשאי לנוע על כבישים עירוניים. ישנם גם מחפרונים  בעלי היגוי פרקי.
 
 
מכבש
המכבש הוא כלי צמ"ה המיועד להידוק קרקע,מצעים ואספלט.קיים מגוון רחב מאוד של מכבשים המחולק לשלוש קבוצות עקריות. מכבשים קלים ידניים כגון פלטה רוטטת(ג'אפקה) או מכבש חד גלילי או דו גלילי ידני.
מכבשים לעבודות עפר ולאתרים להטמנת אשפה ומכבשים להידוק אספלט.
                                             
מכונת קידוח
כלי צמ"ה זחלי המיועד לקדיחת חורים  אנכיים עמוקים ליציקת קלונסאות. קיים גם סוג של מכונות קידוח המותקנות על גבי משאיות.קיימת קבוצה נוספת של מכונות קידוח המשמשות לקידוחים אופקיים להחדרת צנרת מתחת לכבישים ותשתיות.
 
מעמיס טלסקופי
כלי צמ"ה אופני בעל זרוע מתארכת המיועד להרים חומרי גלם ומשטחים לגובה .לזרוע ההרמה ניתן לחבר כף או מזלג ואף במה לנשיאת אנשים לעבודה בגובה.המעמיס הטלסקופי משמש לעבודות בניין ועבודות קטיף בחקלאות.
 
מעמיס תעשייתי
טרקטור אופני בעל זרועות וכף בחלקו הקדמי המיועד לעבודות העמסה קלות של  חומרי בניין, חומרי גלם ותוצרת חקלאית  באתרי בניה, רפתות, ומפעלים .למעמיס התעשייתי ניתן לרתום עגלה נגררת להובלת חומרי גלם. 
 
מפזרת אספלט - פינישר
מפזרת אספלט או פינישר היא כלי צמ"ה גלגלי או זחלי המיועד לפיזור אספלט בעת סלילת כבישים ומכונה פינישר.
 
מקרצפת אספלט
כלי צמ"ה גלגלי או זחלי המשמש להסרת שכבת אספלט פגומה בכבישים ישנים העוברים חידוש.
 
מפלסת - גריידר
המפלסת היא כלי צמ"ה אופני המכונה גריידר ומיועד לפילוס ויישור הקרקע בעת עבודות הכנת התשתית לסלילת כבישים ודרכי עפר.
 
נפה
כלי צמ"ה זחלי נייד או נייח המיועד לניפוי וסינון סלעים ועפר לפי גודל ומרקם שונה.
לנפה סיפוני סינון בהם נעשה תהליך הפרדת החומר לפי גודלו והרכבו ומסועים להובלת החומר המסונן לפי גודלו בסוף התהליך.
 
 
פטיש חציבה
אביזר קצה המחובר לזרוע של מחפר או מחפרון ומיועד לעבודת חציבה באזורים מסולעים או לעבודות הריסה.
  
 
 

מחירוני ציוד מכני הנדסי, ציוד כבד, מיכון חקלאי וטרקטורים חקלאיים

ת.ד 635 הרצליה 46105    |   טלפון: 09-9584444    |   פקס: 09-8801002    |   מייל: tzipi@pesso.co.il
מחירונים  |   תקנון האתר  |   פרסם אצלנו  |   צור קשר  |   הוסף למועדפים  |   הפוך לדף הבית  |   אינדקס  |   לוח מוסכים ושירותים  |   קישורים  |   מאמרים

© 2012 מחירוני משה פסו ובנו
עיצוב ובניית אתרים www.WebLab.co.il